Wybrane projekty

Logo APN IoT Platform APN IoT Platform to modułowy system komunikacyjny oparty na Microsoft Azure i wykorzystujący usługi IoT.

Jest to wysoce kastomizowalne i niezawodne rozwiązanie, pozwalające na zdalną komunikację, diagnostykę, sterowania oraz pozyskiwanie danych.

Dzięki wykorzystaniu technologii chmurowych zapewnia pełną skalowalność oraz umożliwia uruchamiania szerokiego spektrum usług bez inwestowania w skomplikowaną i kosztowną infrastrukturę informatyczną.

APN IoT PlatformAPN IoT Platform to owoc współpracy Grupy APN Promise z In-Lab Sp. z o.o. niezależną firmą ISV z Lublina. Grupa APN Promise wniosła do projektu doświadczenie we współpracy z Microsoft oraz doskonałą znajomość oferowanych przez nią technologii, zaś firma In-Lab Sp. z o.o. dostarczyła urządzenia klasy CITYBOX oraz doświadczenie z wcześniejszych wdrożeń prowadzonych dla MPK Lublin.

Klient, którym było MPK Lublin, był zainteresowany dostarczaniem osobom podróżującym komunikacją miejską bezpłatnego dostępu do Internetu oraz pakietu usług dodatkowych. Jednocześnie pragnął gromadzić informacje o warunkach panujących w pojazdach oraz zdarzeniach tych pojazdów dotyczących.

W MPK Lublin działał pierwotnie dość prosty system on-premises, dostarczający tego typu usługi w oparciu o środowisko Linux, ale był dość zawodny i wymagał utrzymywania nie tylko dedykowanych zasobów osobowych, ale również sprzętowych.

Wspólnie z polskim oddziałem Microsoft, wykorzystując zarówno pomoc polskiego zespołu inżynierskiego Microsoft, jak i doświadczenie naszych własnych inżynierów, przygotowaliśmy dla MPK Lublin na początku roku 2016 Proof of Concept rozwiązania opartego w pełni na chmurze publicznej Microsoft oraz urządzeniach klasy CITYBOX.

Klient z entuzjazmem przyjął nasze rozwiązanie i w efekcie zainstalował je w ponad 200 autobusach miejskich w Lublinie. Dzięki wdrożeniu CITYBOX MPK Lublin interaktywnie komunikuje się ze swoimi pasażerami oraz dużo łatwiej zarządza swoim taborem. Dobrym przykładem może być proces podejmowania decyzji dotyczących ustalania tras, który aktualnie oparty jest na analizie olbrzymiej ilości rzeczywistych danych, zbieranych na co dzień przez nasz system. Możliwe stało się np. wykrywanie i powiadamianie o incydentach komunikacyjnych – każde urządzenie jest w stanie wykryć przeciążenia powstające podczas wypadków i natychmiastowo powiadomić właściwego dyspozytora, dostarczając jednocześnie ważne informacje pomocnicze, takie jak np. pozycja GPS pojazdu.

Zarówno samo rozwiązanie technologiczne, jak i partnerski sposób współpracy były prezentowane w lipcu 2016 roku w Toronto na dorocznej konferencji partnerskiej Microsoft (Microsoft Worldwide Partner Conference 2016), jako modelowy przykład współpracy doświadczonego partnera Microsoft o statusie LSP z niezależnym ISV, dotychczas nie związanym z firmą Microsoft.

Więcej o APN IoT Platform oraz urządzeniach klasy CITYBOX

APN IoT Platform adresuje zapotrzebowanie różnego rodzaju firm i instytucji na komunikację w czasie rzeczywistym z klientami i pracownikami pojawiającymi się dynamicznie w różnych lokalizacjach fizycznych i pojazdach komunikacji masowej oraz na zbieranie informacji o warunkach panujących we wspomnianych miejscach.

Typowe zastosowania systemu APN IoT Platform to:

✓ Dostarczanie internetu (WiFi) wraz z usługami smart city poprzez centralnie zarządzane urządzenia.
✓ Sterowanie urządzeniami zewnętrznymi (maszynami, procesem produkcyjnym).
✓ Zliczanie lub identyfikacja pasażerów czy klientów dzięki funkcjonalności rozpoznawania twarzy.
✓ Identyfikacja wolnych miejsc parkingowych i przekazywanie informacji do systemu dziedzinowego.
✓ Bramka SMS – prosi np. o zatwierdzenie kosztu i odbiera odpowiedzi (wszystko przez SMS).
 

Rozwiązanie wykorzystuje następujące technologie Microsoft Azure IoT:

  • Azure Event Hubs
  • Azure Stream Analytics
  • Azure SQL DB
  • Power BI

 

Urzadzenia klasy CITYBOX umożliwiają jednoczesną współpracę ponad 20 różnych modułów i czujników, takich jak:

— dotykowe wyświetlacze LCD o wybranej wielkości,
— wyświetlacze e-paper/e-ink (zużywają energię tylko przy zmianie obrazu),
— moduły GPS o wybranej dokładności pozycjonowania,
— moduły komunikacji WiFi wraz z antenami,
— moduły komunikacji Bluetooth,
— modemy GPRS, 3G, 4G, LTE wraz z antenami,
— kamery FullHD (działające także w widmie podczerwonym – w nocy),
— moduły dynamicznej interpretacji obrazu/video (wykrywanie kształtów i kolorów, np. twarzy),
— czujniki temperatury,
— czujniki ciśnienia,
— czujniki wilgotności,
— czujniki przeciążeń (akcelerometry, magnetometry),
— czujnik natężenia światła,
— detektory dźwięku,
— czujniki ruchu,
— zasilanie akumulatorowe o wybranej pojemności,
— ogniwa fotowoltaiczne (baterie słoneczne),
— interfejsy i moduły sterowania urządzeniami zewnętrznymi,
— diody LED,
— przełączniki, przyciski, klawiatury,
— głośniki,
— inny dedykowany osprzęt wymagany przez Klienta.

/Wybrane-projekty/Projekt-przyszlosci

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usługi. Więcej informacji w naszej Polityce plików cookies

Rozumiem